ProMail Hesabının eM Client İle Exchange Kurulumu

Promail® altyapısında kurumsal e-posta hesabı olan kullanıcılar eM Client E-posta istemcisi ile Exchange kurulumu yapabilmektedir. Bu sayede sadece e-posta adresi ve şifresi girerek kurulumu 5 adımda tamamlamanız  mümkün. Exchange kurulumu öncesinde aşağıdaki gereksinimleri sağladığınıza emin olunuz.

eM Client Mail istemcisi Exchange kurulumu için gereksinimler

  • Exchange kurulumu için alan adınıza ait DNS tablosunda autodiscover.domain.uzantı adresinin CNAME ve autodiscover için SRV kaydı girilmiş olmalıdır. Yönlendirilmesi gereken hedefe ait veriler müşteri hesabı oluştururken kullandığınız E-posta adresine iletilmiştir.. Eğer bahsettiğimiz bu iki kayıt alan adınızın DNS yönetim panelinde görünmüyorsa aşağıdaki gibi girilmesi gerekir.
emclient exchange olarak ekleme
  • autodiscover.domain.uzantı adresi için ProMail® tarafında SSL sertifikası aktif edilmiş olması gerekir. Aktif olup olmadığını buradan kontrol edebilirsiniz. Eğer aktif değilse promail.com.tr destek ekibine destek merkezi üzerinden giriş yaparak bilgi vermeniz yeterlidir.

Gereksinimlerde eksiklik yoksa e-posta adresinizi eM Client Mail istemcisi Exchange kurulumuna geçebiliriz.

eM Client Mail İstemcisi Exchange Kurulum Adımları

Daha önce bilgisayarınıza eM Client uygulamasını kurmadıysanız buradan indirip kurabilirsiniz. Kurulum sonrasında eM Client uygulaması açılır.

  • 1. Adım; Eğer daha önce kurulum yaptıysanız Menü bölümünde Accounts seçeneği tıklanır.
resim 126
  • 2. Adım; Eğer eM-Client uygulamasını kurulumdan sonra ilk  defa açıyorsanız Yeni Hesap sayfası açılacaktır. Otomatik Kurulum bölümüdeki E-posta alanına kurmak istediğiniz eposta adresini yazın ve Start butonuna tıklayın.
resim 127
  • 3. Adım; Parola alanına kurulum yapmak istediğiniz e-posta adresinizin şifresini yazın ve Devam et butonuna tıklayın.
image 9
  • 4. Adım; Hesap detayları adımında Adınız ve Hesap Adı satırları uygun bir şekilde yazın ve İleri butonuna tıklayın.
image 7
  • 5. Adım; Encryption adımında Continue without encryption seçin ve İleri butonuna tıklayın.
image 8

5. ve Son adımda;

  • Account avatar alanından avatar belirlenir.
  • Sync Options alanında posta kutusunda görünecek epostaların zaman aralığı seçilir. All time seçilirse tüm e-postalar eM Client uygulamasında görünür.
  • eM Client uygulamasının ProMail sunucusu ile bağlantısı koptuğunda geçmiş epostaları görebilmek ve eposta içeriklerinde arama yapabilmek için Download messages for offline… kutucuğunu işaretleyin. Çevrimdışı iken ekleri de görmek için Include attachments… kutucuğunu seçin.

Son butonuna tıklanır.

image 14

Bu adımdan sonra ProMail® e-posta adresinizi Exchange kurulumu ile eM Client Mail istemcisine ekleme işlemleri tamamlanmış oldu. Artık e-posta adresinizle e-posta alıp göndermeye başlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu